از نوشتن

برگرفته از کتاب "از نوشتن" نوشته استیون کینگ، ترجمه شیرین سادات صفوی، نشر میلکان

دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷

کتاب خاطرات ماری کار، «باشگاه دروغ‌گویان»، شگفت‌زده‌ام کرد. نه‌تنها به‌دلیل لحن، زیبایی متن و استفاده‌ هوشمندانه‌ از کلمات عامیانه، بلکه کلیت آن – او زنی است که همه چیز را در مورد سال‌های اولیه زندگی‌اش به‌خاطر دارد.

من این‌طور نیستم. من کودکی عجیب و غریب و بی‌سروتهی داشتم؛ خانواده‌ام از تنها یک والد تشکیل می‌شد و سال‌های اول عمرم دائم از جایی به جای دیگر نقل‌مکان می‌کرد و ممکن است – خیلی مطمئن نیستم – مادرم، من و برادرم را برای مدتی به مزرعه‌ی خواهرش فرستاده باشد، چون از نظر عاطفی و اقتصادی توان سروکله زدن با ما را نداشت. شاید مادرم فقط قصد داشت به‌دنبال پدرم برود که همه‌جور بدهی قابل‌تصوری را بالا آورده و وقتی من دو ساله و برادرم دیوید چهارساله بود، غیبش زد. اگر واقعا قصد مادرم این بود، خب، او هیچ وقت پدرم را پیدا نکرد. مادرم، نلی روث پیلزبِری کینگ، یکی از اولین زنان آزاده آمریکا بود و البته به خواست خودش به چنین امتیازی دست نیافت.

ماری کار کودکی‌اش را به شکل پانورامایی بی‌نقص ارائه می‌دهد کودکی من تصویری پر از پستی و بلندی است که گاهی خاطره‌ای مثل درختی تک‌افتاده در آن سربلند کرده – از همان درخت‌هایی که آدم می‌ترسد دست دراز کنند و تو را ببلعند.

از نوشتن

از نوشتن

نویسنده: استیون کینگ ناشر: میلکان قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: قیمت: 18,500 تومان

میم

لام

شرکت خلاقیت

اد کتمول ,
40,000 تومان

کفش باز

فیل نایت ,
44,000 تومان

زمین بر پشت لاک پشت ها

جان گرین ,
20,000 تومان

لحظه برخاستن

ملیندا گیتس ,
35,000 تومان

واقع نگری

آنا روسلینگ , اولا روسلینگ , هنس روسلینگ ,
33,000 تومان