× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال۲۵۰۰۰ هزار تومان
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای ۱۵۰ هزارتومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
چگونه رمان‌‎ها به کمک ما برای رفع خستگی می‎آیند؟

معرفی چند رمان برای اینکه پناهگاه خستگی­مان باشند.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸

Save Story
کتاب آنا کارنینا تولستوی

سوال: ممکن است لطفاً رمان‌هایی را معرفی کنید که وقتی از سر کار برمی‌گردم بخوانم و رفع خستگی کنم.

سوال از: بی‌نام، متخصص نر‌م‌افزار، جنوب‌شرقی لندن

پاسخ از: ریچل جویس، نویسندۀ کتاب سفر غریبت هارولد فرای و مغازۀ موسیقی

داستان‌هایی از جزیره‌های عجیب ‌و غریب هیچ وقت برای من جذاب نبود و ابرقهرمان‌ها را هم چندان درک نمی‌کنم، اما وقتی که اوضاع چندان بر مرادم نباشد با رمان‌های دیگری می‌توانم به حال خوبی برسم و به نظرم بهترین راه فرار و تمدد اعصاب همین است.


آنا کارنینای تولستوی در صدر فهرستم قرار دارد. آنا زن زیبا و باهوشی است و رابطۀ عاطفی پرشورش با کنت ورونسکی جذاب باعث نابود شدن خودش می‌شود. داستان آنا همراه با داستان کنستانتین دیمیتروویچ (کوستیا) نقل می‌شود. کوستیا در تقلای یافتن معنای زندگی و شادکامی است. این کتاب شاهکاری پیچیده و غنی است: حتی سگِ لوین هم شخصیت خاص خودش را دارد.

همپای من باش[1] نوشتۀ الیزابت استراوت داستان مرد خوبی است که درگیر رهبری کنگرۀ شهر کوچیک و خانوادۀ نوپای خودش است، آن هم در حالی که خودش سردرگم است. این کتاب داستان درخشانی دربارۀ عشق و ازدست‌دادن، ایمان و دورویی و رازهای خانوادگی است.

سفرهایم با خاله جان نوشتۀ گراهام گرین داستان هنری پولینگ، مدیر بازنشستۀ بانک است. او با خالۀ هفتادساله‌اش در مراسم ترحیم مادرش ملاقات می‌کند. خاله‌اش او را ترغیب می‌کند تا با او سفر کند و قبل از اینکه او متوجه چیزی شود، با جانیان جنگی، افراد سیا و نشئه‌ها نشست و برخاست می‌کند و هم‌دست شکستن قوانین ارزی است. به این شکل زندگی یکنواخت حومه‌شهری او دوباره رنگ هیجان به خود می‌بیند.

آواز بی‌ساز نوشتۀ کنت هریف در شهر خیالی هولت کانتی در کولورادو نقل می‌شود. این کتاب از اجتماع‌های کوچکی می‌گوید که برای گذران زندگی تمام تلاششان را می‌کنند. خواندن این کتاب سرشار از حس امیدواری به زندگی همۀ انسان‌ها و رحمت است.

این کتاب‌ها به خاطر حکمت و حس همدلی‌ای که دارند، در فهرست رمان‌های من قرار می‌گیرند که با خواندنشان می‌توان رفع خستگی کرد. به این کتاب‌ها باور دارم. امیدوارم برای شما هم همینقدر جادویی باشند.

آنا کارنینا

آنا کارنینا

نویسنده: لئون تالستوی ناشر: نیلوفر قطع: شمیز،وزیری نوع جلد: شمیز قیمت: ناموجود

منبع: گاردین[1] Abide With Me


مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

میدل مارچ

میدل مارچ

جورج الیوت ,
170,000 تومان
جنگ و صلح (دوجلدی)

جنگ و صلح (دوجلدی)

لئون تالستوی ,
ناموجود
مردی به نام اوه

مردی به نام اوه

فردریك بكمان ,
30,000 تومان
ریگ روان

ریگ روان

استیو تولتز ,
42,000 تومان
عقاید یک دلقک

عقاید یک دلقک

هاینریش بل ,
25,000 تومان
Some text some message..